КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала досудове розслідування щодо проведених силовиками незаконних обшуків і затримань в окупованому Криму. Про це повідомив спікер Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що факт незаконних обшуків у кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова, а також позбавлення їх волі за ознаками кримінальних злочинів за ч. 1 ст. 146, ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі і незаконне проникнення в житло), внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

— Як стало відомо з вказаної заяви, представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим у м Бахчисарай і с. Долинне (АР Крим), 21.05.2018, порушуючи право на недоторканність житла за попередньою змовою групою осіб, з погрозою застосування зброї, провели обшуки за місцем проживання Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA повідомляло, що 21 травня в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов, затримані вчора силовиками, будуть включені до так званої "другої бахчисарайської групи", яка проходить у надуманій справі "Хізб ут-Тахрір".

Раніше правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, відзначили, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

QHA