КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення державної зради народним депутатом Андрієм Артеменком. Інформація про це була опублікована на сторінці Генеральної прокуратури України в Фейсбук.

Як повідомив сьогодні на спільному з СБУ брифінгу генеральний прокурор України Юрій Луценко, депутата Артеменка найближчим часом викличуть до слідчого для з'ясування низки питань.

Основні питання, за словами генпрокурора, стосуватимуться оприлюдненої в ЗМІ інформації, що депутат Артеменко погодив свій план з помічниками американського і російського президентів.

Відповідаючи на питання журналіста, чи не планує прокуратура подати подання про позбавлення Артеменка депутатської недоторканності, Луценко відповів, що таке можливо. Більш того, зняття депутатської недоторканності, напевно, буде ініційовано, оскільки в провину депутату інкримінується державна зрада.

За словами Юрія Луценка, якщо депутат Артеменко не з'явиться до слідчого, прокуратура підготує і подасть до Верховної Ради матеріали про притягнення його до кримінальної відповідальності.

— Державна зрада - це арештна стаття. І ймовірно, ми подамо подання незалежно від того, прийде він /до слідчого/ чи ні, — сказав Луценко.

Він додав, що ступінь відповідальності не повинна залежати від бажання або небажання депутата спілкуватися зі слідством.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною та Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план нардепа «грубим порушенням Конституції України». Він зазначив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

Лідери корінного народу Криму — кримських татар — Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров закликали прокуратуру розслідувати дії Андрія Артеменка.

Вчора, 20 лютого, народний депутат Артеменко був виключений із парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

ФОТО: інтернет

QHA