КИЇВ (QHA) -

Восени, після можливого ухвалення закону про підвищення пенсійного віку, в Росії можливі великі акції протесту. Причому на них вийдуть представники профспілок і люди у віці від 50 до 60 років, із середнім і нижче середнього достатком. Таку думку висловила російський опозиційний політик Ольга Курносова сьогодні, 22 червня, на прес-конференції у Києві.

— Зазвичай на акції протесту виходять "піонери і пенсіонери": молодь, яку збирає Навальний, і люди старшого віку, умовний електорат КПРФ. А як раз у зоні середнього віку утворюється провал. Вони, звичайно, є, ці люди, але їх мало. Пенсійна реформа торкнеться якраз людей від 50 до 60 років, середнього і нижче середнього достатку, які на протести майже не виходили. Тому я думаю, що протести проти пенсійної реформи будуть несхожі на всі інші. Можливо, якщо Навальний об'єднається з профспілками, вони зможуть реально мобілізувати людей. Не впевнена, що одні з найбільших акції будуть влітку, напевно, їх слід чекати восени, коли закон буде ухвалений.

За словами Курносової, протестні настрої в Росії посилилися через невідповідність програми і реальних дій нинішньої влади.

— Невдоволення велике, люди образилися саме на Путіна. Він багато разів говорив, що поки буде знаходиться при владі, пенсійний вік не підвищуватиметься. Але виявилося, що ця аргументація не варта ламаного гроша. Коли говорять, що це навантаження на бюджет — це неправда. Це чисте злодійство. І протестний настрій в Росії дуже великий. За 2 – 3 дні на ресурсі Change.org зібрали 2,5 млн підписів під петицією проти підвищення пенсійного віку, а це дуже багато. І хочуть організовувати протести найсильніші профспілки.

QHA повідомляло, що 22 червня сотні людей у Красноярську вийшли на узгоджений мітинг проти пенсійної реформи. В Іжевську активісти планують провести не менше чотирьох акцій у червні й липні, а також три мітинги.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв дав старт пенсійній реформі. Влада Росії планує підвищити пенсійний вік для чоловіків з 60 до 65 років, а для жінок — з 55 до 63 років.

QHA