КИЇВ (QHA) -

Небажання Верховної Ради скасувати закон про вільну економічну зону «Крим», який дискримінує кримчан, має спонукати українських виборців зробити висновки щодо якості нинішнього складу парламенту.

Як передає кореспондент QHA, таку думку висловив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука під час презентації дослідження Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) щодо ситуації навколо внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Тука зауважив, що умови переселення ВПО зі Сходу та Криму мають певні відмінності. Так, норми закону про ВЕЗ «Крим», за якими кримчани визнаються нерезидентами, негативно впливають на можливість кримчан виїхати з окупованого півострова і облаштуватися на материковій Україні (зокрема, у разі продажу нерухомості в Криму за російським законодавством, така угода українською стороною вважається нікчемною — ред.).

— Що стосується переселенців-кримчан і переселенців зі Сходу. З моєї точки зору головна відмінність між цими двома категоріями фактично полягає в умовах переселення. Якщо люди зі Сходу мають можливість хоч і ризикуючи власним життям — про це треба завжди пам'ятати, але мають можливість перевезти значну кількість свого майна з окупованого Донецька чи Луганська. То на жаль, завдяки абсолютно корумпованому закону про вільну економічну зону "Крим", у нас існує повний нонсенс, коли наші українські громадяни — жителі Криму вважаються формально нерезидентами України і до них застосовуються такі самі показники, як для іноземців.

Георгій Тука нагадав, що вже понад два роки тривають спроби скасувати закон про ВЕЗ «Крим», однак всі вони гальмуються в парламенті. Остання безрезультатна спроба була у січні цього року під час голосування в цілому за закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», коли депутати не підтримали внесену до нього поправку про скасування кримської ВЕЗ. На думку заступника міністра, така дивна позиція парламентарів у важливому питанні повинна отримати відповідну оцінку з боку виборців.

 

— Завдяки певним зусиллям в тіло законопроекту, тоді ще законопроекту про особливості забезпечення державного суверенітету України щодо відновлення територіальної цілісності, був внесений пункт щодо визнання цього ганебного закону (про ВЕЗ «Крим») таким, який втратив силу. Але це не знайшло підтримки в парламенті. Ну давайте самі, як виборці, робити висновки про якість нашого парламенту, — додає Георгій Тука.

Раніше представник президента у Верховній Раді України Ірина Луценко повідомила, що Верховна Рада голосуватиме за закон про ліквідацію ВЕЗ "Крим" наприкінці весни цього року.

QHA