КИЇВ (QHA) -

Ідея проведення «референдуму» на Донбасі, яку нібито висловив президент Росії Володимир Путін під час закритої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, не може стати навіть предметом обговорення. Про це у коментарі QHA повідомив колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Він підкреслив, що сприймати цю інформацію як правдиву дуже складно, оскільки не було ніяких офіційних підтверджень.

— Поки що немає ніяких офіційних коментарів з боку США, тому цю інформацію сприймати як 100% правдиву досить складно. Складно тому, що практикою РФ є суцільна брехня, яку вони поширюють у тому контексті, який для них є вигідним. Поки до нас не надійде підтвердження, що така пропозиція була висловлена, до неї треба ставитися, на мою думку, досить обережно, — зазначив екс-глава МЗС.

При цьому, за словами Огризка, пропозиція не є рішенням і часто від пропозиції до реалізації «дуже далека дорога».

— Щодо моєї позиції з такого запропонованого варіанта, вона полягає у тому, що це чергова спроба Путіна вирішити свої проблеми за рахунок України. І тому така пропозиція має бути з нашого боку рішуче відкинута, тому що проводити референдум на окупованій території — це те саме, що було зроблено Росією в Криму, про що, до речі, Путін публічно сказав на прес-конференції. Тому, по суті сама ідея є абсолютно абсурдною, і, на мою думку, не може стати навіть предметом обговорення.

Колишній міністр закордонних справ додав, що вибори і референдуми можна проводити тільки на вільних територіях.

— Вибори і референдуми проводяться на вільних територіях, там, де є можливість громадянину висловити свою думку без обмежень. Думки, які висловлюються під дулами кулеметів і автоматів, не є такими, тому і світова спільнота не визнала кримського референдуму, тому що це фейк, це пародія на демократію.

Нагадаємо, у виданні Bloomberg, посилаючись на свої джерела, заявили, що під час зустрічі у Гельсінкі Володимир Путін запропонував Дональду Трампу провести референдум на Донбасі. Нібито глава РФ дав час Трампу обміркувати цей план, перед тим, як повідомляти про нього публічно. У виданні відзначили, що пропозиція Путіна включає у себе проведення голосування під міжнародним патронажем для жителів підконтрольних РФ територій щодо їхнього статусу.

QHA