ВІЛЬНЮС (QHA) -

Міністерство закордонних справ Литви в листопаді прийняло рішення внести суддів Конституційного суду РФ до списку осіб, яким в'їзд до Литви заборонений. Це рішення роз'яснив прес-аташе МЗС Литви Кястутис Вашкелявічюс.

— Рішення прийняте тому, що в 2014 році Конституційний суд Росії ухвалив судове визначення, яким формалізував анексію Криму, а це грубе порушення загальновизнаних норм міжнародного права, — сказав Вашкелявічюс.

Він зазначив, що за бажання рішення МЗС російські судді можуть оскаржити в литовському суді відповідно до законодавства цієї країни.

Президент Росії Путін поцікавився причинами такого «ідіотського», на його думку, жесту європейських дипломатів, на що голова Конституційного суду Росії Валерій Зорькін резонно йому відповів, що причиною могло послужити те, що зазначені судді порушили територіальну недоторканність України, коли прийняли рішення про відповідність окупації Криму російської конституції. У відповідь президент країни-окупанта звинуватив литовців у "відірваності від реалій".

— Дуже дивно, іноді складається враження, що люди впали з іншої планети, — заявив Путін.

Нагадаємо, 1 грудня палата представників конгресу США прийняла законопроект, згідно з яким акредитовані співробітники дипломатичних представництв Росії в США не можуть виїжджати далі, ніж на 25 миль (40 кілометрів) від своїх офісних будівель протягом календарного кварталу.

ФОТО: інтернет

QHA