МОСКВА (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін видав указ про ліквідацію закритого адміністративно-територіального утворення Шихани у Саратовській області, де могли виготовляти нервово-паралітичну речовину «Новачок». Указ опублікований на офіційному порталі правової інформації Росії.

Так, Шихани мають закрити з 1 січня 2019 року.

— Скасувати з 1 січня 2019 року закрите адміністративно-територіальне утворення — м. Шихани Саратовської області, — йдеться в указі.

При цьому, у зв'язку із ліквідацією бази Саратовської області з бюджету виділять 63,8 мільйонів рублів.

— З метою забезпечення збалансованості бюджету міського округу Шихани передбачити виділення Саратовській області міжбюджетних трансферів у розмірі 33 207 тис рублів у 2019 році, 30 585 тис рублів — у 2020 році.

QHA повідомляло, що в РФ знищують інститут, який розробив «Новачка». Глава ЗАТУ Шихан Андрій Татаринов заявив, що філія Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології (ДержНДІОХТу) в Росії зносить корпуси, оскільки там працювали з отруйними речовинами і тепер їх не можна використовувати для чогось ще. При цьому, він додав, що територію можна використовувати для розробки нових речовин.

QHA