КИЇВ (QHA) -

Під час зустрічі у Гельсінкі президент РФ Володимир Путін запропонував своєму американському колезі Дональду Трампу провести референдум на Донбасі, повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

За даними видання, Путін на закритій нараді з послами МЗС розповів, що озвучив Трампу ідею проведення референдуму в невизнаних "ЛНР" і "ДНР" щодо статусу територій. Нібито глава РФ дав час Трампу обміркувати цей план, перед тим, як повідомляти про нього публічно.

Прес-секретар президента РФ відмовився коментувати інформацію, заявивши, що "щодо Донбасу обговорювалися деякі нові ідеї, вони будуть оброблятися".

Видання зазначає, що пропозиція Путіна включає в себе проведення голосування під міжнародним патронажем для жителів підконтрольних РФ територій щодо їхнього статусу.

— У той час, як Путін подає пропозицію щодо України як знак того, що він хоче привести чотирирічну кризу до кінця, Трампу буде важко "продати" референдум Україні та її прихильникам у Європі, — йдеться у статті.

Також стало відомо, що Трамп запросив російського президента до США.

Як повідомила прес-секретар Трампа Сара Сандерс, Трамп чекає на Путіна восени цього року.

— У Гельсінкі президент домовився про поточний діалог між двома співробітниками Ради безпеки. Президент Трамп попросив Джона Болтона запросити президента Путіна до Вашингтона восени, і ці обговорення вже ведуться, — зазначила вона.

Відзначимо, вчора глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що своєю поведінкою і репліками американський лідер майже заохочував Путіна в його міркуваннях у питаннях взаємин Росії і Америки.

Чубаров також дорікнув Трампу за ігнорування на зустрічі з главою РФ Володимиром Путіним питання про політв'язнів у РФ.

Нагадаємо, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики Василь Лаптійчук заявив QHA, що оскільки Україна є зовнішньополітичним пріоритетом №1 для Росії, основний акцент на зустрічі президентів США і РФ у Гельсінкі був зосереджений на нашій країні.

Джерело: Bloomberg

QHA