МОСКВА (QHA) -

 

Президент Росії Володимир Путін заявив, що анексований Севастополь нібито де-юре завжди був у складі Росії.

Під час зустрічі з мером Москви Сергієм Собяніним Путін сказав, що про Севастополь «просто забули», коли у 1954 році передавали Крим до складу Української РСР.

— Він (Севастополь) був містом центрального підпорядкування, і навіть під час передачі Криму зі складу РРФСР до складу Української РСР, — зазначив він.

Путін також підкреслив, що Крим Україні нібито передали незаконно. Він пояснив це тим, що рішення ухвалили президією Верховної Ради Росії і України, і після цього його затвердила Верховна Рада СРСР. Тоді як за словами російського президента, затвердити передачу мали не президії, а самі парламенти союзних республік.

— Навіть при цьому незаконному, по суті, процесі, про Севастополь просто забули, і він не передавався зі складу РРФСР до складу України. Так що, формально, і юридично, він завжди був у складі Росії.

 

QHA повідомляло, що Володимир Путін у своєму виступі на прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом визнав, що «референдум» в Криму провела саме Росія. Український вчений, доктор юридичних наук, професор Олександр Мережко заявив, що цього цілком достатньо, щоб говорити про його неправомірність, оскільки міжнародне право не дозволяє одній державі проводити «референдуми» на території іншої.

Пізніше у Кремлі виправили заяву Путіна про «референдум». З фрази: «Ми вважаємо, що ми провели референдум у суворій відповідності з міжнародним правом, до статуту ООН» забрали друге «ми», при цьому змінивши суть висловлювання.

 

Джерело: ТАСС

QHA