МОСКВА (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін звільнив з посади міністра внутрішніх справ в окупованому Криму генерал-майора поліції Сергія Абісова. Про це йдеться в указі, опублікованому на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

— Звільнити від займаної посади генерал-майора поліції Абісова Сергія Вадимовича, міністра внутрішніх справ у Криму, — йдеться у повідомленні.

Абісов був призначений виконуючим обов'язки голови ГУМВС України в Криму 1 березня 2014 року. Менше, ніж за місяць він перейшов на ту ж посаду, але вже до російського МВС. 5 травня приставку в.о. прибрали. У березні ж він був звільнений з МВС України з формулюванням «за зраду Батьківщині».

— Своїми діями вони зрадили Батьківщину, український народ і дискредитували звання міліціонера. Обох керівників звільити з органів внутрішніх справ України, — йшлося тоді у прес-релізі українського МВС про звільнення підполковника міліції Абісова і полковника Олександра Поддубова. Відносно Абісова в Україні було порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 109 КК України («дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»), а сам він оголошений у розшук. Він внесений до списку осіб, які перебувають під санкціями США, Європейського Союзу, Канади, Австралії, Швейцарії, Норвегії та Ліхтенштейну, — написав адвокат Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Абісов несе особисту відповідальність за дії поліції за чотири роки анексії. За "охорону правопорядку" під час окупації військовими Росії та проведення "референдуму".

— За викрадення людей співробітниками і не розслідування цих викрадень, за використання тортур і побиття з боку оперативних працівників під час затримань, за нескінченні обшуки у кримських татар і адміністративні затримання, які більше були схожі на спецоперації хлопчиків, які ненагралися у солдатики, за дії співробітників Центру Е, які ініціювали переслідування кримськотатарських активістів, адвокатів і анархістів. За чотири роки усього цього Абісов отримав звання полковника, а потім генерал-майора, — написав Наумлюк.

Також Путін звільнив міністра МНС Криму генерал-лейтенанта Сергія Шахова.

Нагадаємо, раніше Сергій Аксенов звільнив з посади начальника підконтрольної Кремлю служби фінансового нагляду Павла Токарєва.

QHA