КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов заявив про неправдивість заяви російської сторони щодо того, що ракета, з якої у 2014 році над Донбасом збили "Боїнг" Малазійських авіаліній, нібито має українське походження.

За словами Турчинова, Москва таким чином намагається приховати свій злочин.

— Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН-17 — це черговий невдалий фейк Кремля, щоб прикрити свій злочин, який вже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами.

Раніше начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Микола Паршин заявив, що ракету зенітно-ракетного комплексу "Бук", якою збили у 2014 році малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, виготовили у підмосковному Долгопрудном у 1986 році й відправили ​​в Україну, звідки більше не поверталася до Росії.

Нагадаємо, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що у вересні під час проведення Генеральної асамблеї ООН буде оголошено про дату суду щодо справи Боїнга рейсу МН17.

За її словами, у Нідерландах вже визначилися з місцем проведення суду, що забезпечує всі умови для розгляду такого масштабного процесу.

Відзначимо, у заяві глави Міністерства закордонних справ (МЗС) Великобританії Джеремі Ханта зазначалося, що Росія має визнати відповідальність за катастрофу Боїнга рейсу MH-17. Хант нагадав, що літак збили комплексом «Бук», який належав 53-й бригаді протиповітряної оборони Збройних сил РФ.

Джерело: Інтерфакс

QHA