КИЇВ (QHA) -

Сьогодні в кулуарах Верховної Ради голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров відповів на актуальні питання, що стосуються енергетичної та продовольчої блокади Криму.

Він заявив, що існує безліч факторів, від яких залежить можливість енергоблокади півострова. Ситуація має повністю прояснитися у кінці жовтня.

Зокрема, він зазначив:

- Ми не виключаємо, що ситуація між Україною і Росією може загостритися настільки, що Україна буде змушена постачати будь-які ресурси на територію, підконтрольну РФ, в абсолютно новому форматі.

Обговорюючи ймовірність перевезень продуктів морем в обхід блокади, Рефат Чубаров повідомив:

- Відповідні служби і морські перевізники заперечують таку можливість. Необхідно врахувати, що дуже скоро через погодні умов морські транспортування стануть занадто незручними і небезпечними.

Коментуючи думку деяких політиків і політологів про те, що блокаду почали рано, оскільки слід було врахувати інтереси українських фермерів і почекати, поки вони розпродадуть свою продукцію, Чубаров чітко висловив свою позицію:

- Ми не збиралися забезпечувати інтереси тих чи інших людей, які продовжують торгівлю з анексованим Кримом. Організатори блокади виходили з найактуальніших вимог, що сформувалися до даного моменту. Передусім ми думаємо не про тих, хто хоче продати врожай, а про тих, хто сидить у катівнях ФСБ, про тих, в чиї будинки щодня вриваються російські спецслужби і влаштовують погроми.

QHA