БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський Союз вніс до списку санкцій так званого "губернатора Севастополя" Дмитра Овсяннікова.

Як говориться в Офіційному журналі ЄС, чиновник-коллабораціоніст "сприяє подальшій інтеграції незаконно анексованого Кримського півострова до Російської Федерації".

— Після організації Російською Федерацією виборів губернатора у незаконно анексованому місті Севастополь 10 вересня 2017 року Рада вважає, що до списку осіб, організацій і органів, проти яких введені обмежувальні заходи, як зазначено в Додатку до Положення (ЄС) No 269/2014, слід додати одну особу, — йдеться в повідомленні.

Овсяннікову заборонений в'їзд на територію Євросоюзу і закритий доступ до банківської системи ЄС. В обґрунтуванні рішення зазначено, що Овсянніков був обраний "губернатором Севастополя" на виборах 10 вересня 2017 року. 28 липня 2016 року президент РФ Путін призначив його чинним "губернатором Севастополя".

— На цій посаді він працював над подальшою інтеграцією незаконно анексованого Кримського півострова до Російської Федерації і несе відповідальність за активну підтримку або здійснення дій або політики, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, — йдеться в повідомленні.

В ЄС нагадують, що у 2017 році Овсянніков виступав з публічними заявами на підтримку незаконної анексії Криму і Севастополя.

Раніше повідомлялося, що ставленик Кремля, «голова» Севастополя Дмитро Овсянніков після офіційного вступу на посаду «губернатора міста» підписав указ про відставку «уряду» Севастополя.

QHA