КИЇВ (QHA) -

 

Під посольством Росії у Києві 25 вересня в рамках кампанії Find & Free відбулася акція "Клубок нерозплутаних справ".

Під час перформансу активісти розмістили на огорожі російського посольства папки, які символізують 15 кримінальних справ, від яких тягнуться нитки до російського керівництва, передає кореспондент QHA.

— Цифра 15 — це п'ятнадцять наразі викрадених і не знайдених людей, п'ятнадцять доль людей, за які жодна людина в Російській Федерації та окупованому Криму не понесла відповідальність. Від кожної цієї справи ведуть нитки до де-факто влади Криму і влади у Кремлі, — розповіла координатор КримSOS Таміла Ташева.

За словами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який взяв участь в акції, в Криму викрадено значно більшу кількість активістів.

— Це не увесь список. За інформацією, якою ми володіємо, їх більше сорока. Про тих, хто вважається зниклими безвісти, немає ніякої інформації. Усі спроби адвокатів, родичів розслідувати і подавати в суди, блокуються, — зазначив Ахтем Чийгоз.

Папки з іменами Решата Аметова і Едема Асанова позначені чорним стікером, тому що ці люди були спочатку викрадені, а потім знайдені мертвими зі слідами тортур.

— За кожною такою справою стоїть безпосередньо Володимир Путін і все керівництво Російської Федерації. Тому ми маємо збирати усі дані, які є в Криму, передавати їх до міжнародних судових інстанцій, щоб люди, які скоюють ці злочини, понесли відповідальність, — підкреслила Ташева.

Відзначимо, це вже 27-а акція у рамках кампанії Find & Free.

— Ці акції триватимуть до тих пір, поки ми не дізнаємося про долю наших зниклих і не будуть покарані злочинці, які скоїли ці злочини, — підкреслив Ахтем Чийгоз.

 

Нагадаємо, на осінній сесії Генасамблеї ООН очікується ухвалення резолюції, яка засуджує дії Росії в Криму. Одним з нововведень документа у цьому році буде включення питання про українських політв'язнів, яких тримають в Криму та Росії.

QHA