КИЇВ (QHA) -

 

Кримський інститут стратегічних досліджень спільно з інформаційним агентством QHA і Кримськотатарським культурно-спортивним центром "Куреш" стали до реалізації культурного проекту "Крим і Південь України — простір культур".

Проект презентували 23 жовтня у Києві, повідомляє кореспондент QHA.

Він спрямований на формування правильного розуміння історії Півдня України як простору, де створювалися держави і розвивалися цивілізації.

Мета проекту — зруйнувати міф про "Новоросію" — штучно нав'язаного поняття, яке використовується для експансії "русского мира" і дестабілізації ситуації в Україні.

— У 1944 році кримських татар масово депортували за рішенням Сталіна. Щоб виправдати свої дії, комуністична влада СРСР поставила за мету переписати історію Криму, Півдня України. З ініціативи кримського обкому комуністичної партії у 1952 році в Сімферополі відбулася конференція, де вчені одноголосно підтримали нову концепцію розгляду історії Криму і Півдня України. Вона передбачала, що всі кримські татари та інші народи тюркського походження завжди були загарбниками, приходили з війною на ці землі. Це бачення заклали в історичну науку. Сьогодні ми розуміємо, що необхідно сформувати у населення правильне розуміння нашої спільної історії, у тому числі — історії цієї землі, — зазначив голова правління Кримського інституту стратегічних досліджень, керівник проекту Арсен Жумаділов.

Проект розповість про три епохи історії українського степу: хазарську, золотоординську і кримськотатарську.

— Наше завдання — з етнологічної, соціологічної, політологічної точок зору показати всю складну, красиву і неоднозначну канву Півдня України. Його історія наповнена величезною кількістю перипетій і криз, — розповів науковий консультант проекту Володимир Кушніренко.

У рамках проекту створять 12 відеороликів і 10 радіоефірів про історію Півдня України. Результати презентують наприкінці листопада.

 

QHA повідомляло, що половина жителів України підтримує ідею створення кримськотатарської автономії після звільнення півострова від російської окупації.

QHA