ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний секретар США Майк Помпео у середу, 25 липня, заявив, що Сполучені Штати Америки підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Про це повідомляється у заяві під назвою «Кримська декларація», опублікованій на сайті Держдепартаменту США.

— У згоді з союзниками, партнерами і міжнародною спільнотою Сполучені Штати відкидають спробу анексії Росією Криму і зобов'язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України, — йдеться у декларації.

Помпео зазначив, що США й надалі наполягатимуть на відновленні територіальної цілісності України.

— США дотримуються свого давнього принципу — відмовлятися визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою, порушуючи міжнародне право.

Держсекретар США закликав Росію «припинити свою окупацію».

— Дії Росії негідні великої нації, і вона вважала за краще ізолюватися від міжнародної спільноти.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін після зустрічі з главою США Дональдом Трампом заявив, що Трамп не визнає анексію Криму. Путін заявив, що в РФ вважають, що анексія півострова відбулася «у повній відповідності з міжнародним правом до статуту Організації Об'єднаних Націй».

Після зустрічі президентів США і РФ Сенат США закликав посилити санкції проти Росії. За посилення санкцій виступив лідер Демократичної партії у Сенаті Чак Шумер.

Пізніше Кремль змінив висловлювання президента РФ щодо проведення Росією «референдуму» в анексованому Криму.

Так, на спільній прес-конференції з Трампом у Гельсінкі Володимир Путін сказав: «Ми вважаємо, що ми провели референдум в суворій відповідності з міжнародним правом, до статуту ООН». Однак прес-служба прибрала друге «ми», змінивши суть висловлювання Путіна.

QHA