КИЇВ (QHA) -

Презентація першої книги зі свідченнями жертв російської окупації Криму відбулася сьогодні, 5 червня, у Києві. До видання "Люди "сірої зони" увійшло понад півсотні оповідань свідків і жертв російської анексії. Тираж книги — 1000 примірників, частину з них подарують бібліотекам і громадським організаціям.

80% матеріалу склали історії, переказані очевидцями подій, а 20% автори взяли з відкритого доступу, оскільки не могли поспілкуватися з героями особисто або ж не хотіли змушувати їх ще раз пережити психологічну травму.

— Ідея виникла два роки тому, спілкування з кримськими журналістами і переселенцями було непросте. Ми провели багато зустрічей, люди по-різному реагували: одні погоджувалися, інші відмовлялися, треті не хотіли називати імена і прізвища, тому що у них на півострові залишилися родичі й близькі. Хочу подякувати тим, хто не побоявся і дав свої фотографії, спогади та імена, — повідомила Олена Халімон, співавтор книги.

Важлива частина видання присвячена кримчанам, яких торкнулися репресії. У книзі також можна знайти спогади про те, як на півострів приїжджали російські пропагандисти.

— На жаль, в Україні не відбувалося інтеграції Криму дуже довгий час. Цим питанням нехтували. І зараз, у цих екстремальних умовах, ми намагаємося надолужити прогаяне. Ми поширимо цю книгу серед наукових і навчальних бібліотек, громадських організацій. До того ж, з огляду на те, що тираж книги усього 1000 примірників, усі наші видання, включаючи і цю книгу, є в найбільш популярних електронних форматах на сайті Інституту, — розповів кореспонденту QHA Володимир В'ятрович, голова Інституту національної пам'яті України.

Нагадаємо, на "Книжковому арсеналі — 2018" презентували першу українську книгу про мистецтво для дітей.

Раніше QHA повідомляло, що на міжнародному кінофестивалі "Молодість" показали фільм про політв'язня Юрія Яценка.

QHA