КИЇВ (QHA) -

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров 23 жовтня на засіданні російсько-української комісії з питань рибальства в Азовському морі заявив про неприпустимість подібних перемовин, а також вимагав від СБУ видворити з України голову російської делегації, керівника Азово-Чорноморського теруправління Росриболовства Ігоря Рульова, який незаконно відвідував окупований Крим.

— Я вас закликаю припинити це збіговисько. Навпроти нас сидить злочинець. Він в'їхав на нашу територію, яку окупувала Російська Федерація. У нас є відомості про трьох членів російської делегації, які також незаконно відвідували Крим.

Звертаючись до української делегації, Рефат Чубаров нагадав, що десятки тисяч людей були змушені виїхати з Криму після окупації. Більше 70 осіб Росія незаконно кинула до в'язниць, через це понад 100 дітей залишилися без батьків. Сам Чубаров як голова Меджлісу вже п'ять років не може відвідати окупований півострів.

 

Відвідавши засідання рибкомісії нардеп Сергій Висоцький заявив, що Рульов незаконно потрапив на територію Криму через аеропорт Сімферополь.

За словами Висоцького, усі державні органи мають відкликати своїх представників у комісії і "припинити цю ганьбу".

Комісія перервала роботу, викликали поліцію і СБУ.

 

Вчора, коли комісія з рибальства розпочала роботу, Чубаров написав у Facebook, що Київ не зобов'язаний домовлятися з російською стороною про спільне використання рибних запасів Азовського моря "в умовах силового нахабства і агресії, які щодня демонструють російські військові кораблі в Азовському і Чорному морях".

— Не можна сідати за стіл перемовин з громадянами Росії, які розпоряджаються злочинно захопленим майном українських рибальських господарств, які діяли в Криму до російської окупації, сором'язливо уникаючи при цьому в своїх виступах назви Криму і публічно звертаючись до членів російської делегації "любі друзі".

 

У відеозверненні Чубаров заявив, що українська сторона на засіданні не порушувала питання анексії Криму, захоплення української власності на півострові й дій Росії в Азовському морі та Керченській протоці.

— Не було жодного слова про мілітаризацію Росією Азовського моря. Не було жодного слова про захопленої злочинним шляхом власності Держагентства з питань рибальства України, яка знаходиться на території тимчасово окупованого Криму. Українські чиновники поводяться так, щоб не дратувати російську сторону. Російська сторона поводиться так, як ніби вони законно перебувають в Криму.

За його словами, на засіданні комісії використовувалися документи російською мовою, хоча статут передбачається українську.

 

12 жовтня співробітники прикордонної служби ФСБ Росії біля населеного пункту Весело-Вознесенка (Росія) вчергове затримали двох громадян України, які ловили рибу в Азовському морі.

Уряд Росії виділив Міністерству оборони у 20-річне користування частину акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі після того, як Україна почала облаштовувати на Азові військову базу. Російським військовим виділили у користування ділянку площею 21,626 квадратних кілометрів нібито для оборонних цілей.

У розпорядженні російського уряду йдеться, що цю акваторію забороняється використовувати фізичними і юридичними особам, тут також забороняється рибальство.

QHA