КИЇВ (QHA) -

Щоб зупинити будівництво "Північного потоку – 2", необхідно запроваджувати санкції не проти Газпрому, а проти компаній-підрядників. Про це заявив 27 серпня на круглому столі "Зупинити "Північний потік – 2": місія України" директор Центру глобалістики Стратегія ХХІ Михайло Гончар, передає кореспондент QHA.

— Цей проект ( "Північний потік – 2" — ред.) можна зупинити тільки жорсткими санкціями, спрямованими не стільки проти Газпрому, скільки на компанії підрядники. Відомо, що проект на 90%, і це оцінки російських експертів, залежить від іноземних комплектуючих, підрядників, ноу-хау, матеріалів. У Росії нічого цього немає. Газпром не володіє технологіями глибоководного укладання. Тому головний удар треба спрямувати проти компаній, які виконують контрактні й субконтрактні роботи, — вважає експерт.

За словами Гончара, без участі західних компаній проект реалізувати неможливо, оскільки відповідні технології мають у своєму розпорядженні лічені компанії у світі.

— Без швейцарської Allsee Group, яка зараз здійснює укладання труб в Балтиці, цей проект не відбудеться, без низки інших компаній, великих і малих, які так чи інакше втягнуті у виконання робіт, проект не зможе функціонувати. Тому що це не просто труба, прокладена на дні моря, а дуже складна високотехнологічна система, — вважає Михайло Гончар.

Нагадаємо, однією з тем обговорення під час зустрічі президентів України і США Петра Порошенка і Дональда Трампа у Брюсселі стало будівництво "Північного потоку – 2".

QHA