КИЇВ (QHA) -

Реалізація проекту "Північний потік — 2" загрожує не лише бюджету України, а й Європі, оскільки її політичний устрій може змінитися. Таку думку висловив народний депутат від партії "Об'єднання "Самопоміч" Роман Семенуха у коментарі кореспонденту QHA.

— Сьогодні найбільша загроза — будівництво "Північного потоку — 2". Без перебільшення, це проект сучасного пакту Молотова —Ріббентропа. Це питання не тільки фінансів. Окрім того, що це мінус декілька мільярдів гривень дохідної частини бюджету, це ще й питання національної безпеки, і не тільки України. Якщо він буде збудований, то виникне новий політичний лад Європи на багато років вперед, — уважає він.

Раніше QHA повідомляло, що США розкритикували РФ за використання газу для тиску на Україну.

Нагадаємо, команда екс-держсекретаря США Рекса Тіллерсона працювала над тим, щоб заблокувати будівництво газопроводу «Північний потік — 2». Про це повідомило видання Washington Examiner з посиланням на чиновника з Держдепу. При цьому видання зазначило, що Німеччина підтримує проект і перешкоджає спробам заморозити проект.

Тим часом, парламент Данії схвалив закон, згідно з яким прокладання газопроводу «Північний потік — 2» через територіальні води королівства може бути заборонене. Відповідно до закону, МЗС країни отримало можливість забороняти будівництво силових кабелів та трубопроводів у територіальних водах Данії, якщо це суперечить зовнішньополітичним інтересам, міркуванням національної безпеки та оборони країни.

QHA