КИЇВ (QHA) -

 

Від початку року в окупованому Криму зафіксовано 138 арештів з політичних мотивів, 107 з яких — у відношенні кримських татар.

Про це 25 жовтня повідомив на презентації звіту про порушення прав людини в Криму менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман, передає кореспондент QHA.

— Це не тільки взяття під варту, а й незаконне продовження терміну тримання під вартою, — зазначив Сагірман.

За цей період в Криму затримали 91 людину, 65 з них — кримські татари.

— Значна кількість затримань проводилася після обшуків, коли силовики затримували як обшукуваних людей, так і тих, хто стрімив, знімав на камеру або просто був свідком обшуків, — зазначив правозахисник.

За його словами, незаконним діям піддалися представники кримськотатарського народу, проукраїнські активісти, члени "Кримської солідарності", активісти-анархісти.

Затримували також родичів політв'язнів. Причому, у низці випадків силовики застосовували фізичну силу, а також збирали особисті дані й відбитки пальців затриманих.

Також зафіксовано 79 обшуків, з них 68 — в будинках кримських татар.

— Більшість обшуків пов'язані нібито з поширенням матеріалів екстремістського характеру в соціальних мережах. На виправдання своїх дій представники де-факто влади намагаються звинуватити обшукуваних людей у публічних закликах до терористичної діяльності або в участі у заборонених в РФ організаціях, — зазначив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

Окрім того, зафіксовано 355 порушень права на справедливий суд, 299 з яких — у відношенні кримських татар, 5 порушень права на мирні зібрання і 8 незаконних етапувань.

 

У липні Комітет з демократії, прав людини і гуманітарних питань ПА ОБСЄ підтримав український проект резолюції "Тривалі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)".

Очікується, що у цьому році Генасамблея ООН ухвалить чергову резолюцію щодо незаконної окупації Росією Криму. Вперше питання українських політв'язнів, переслідуваних Росією, мають виділити у документі окремим пунктом.

QHA