КИЇВ (QHA) -

Верховний суд попереднього складу не був ліквідований і продовжує функціонувати поряд з новим через законодавчу колізію. Про це заявив виконуючий обов'язки голови Верховного суду (попереднього складу) Василь Гуменюк сьогодні, 5 лютого, на брифінгу, передає кореспондент QHA.

За його словами, Верховний суд не був ліквідований, а був перейменований (з "Верховний суд України" у "Верховний суд"), а це означає, наразі функціонують обидві установи.

— Де ви знайшли, що Верховний суд ліквідовано? Такого законодавчого акту немає! .. розпорядчого акта, на підставі якого можна сказати, що Верховний суд України ліквідовано, не надходило, — зазначив він.

За його словами, у разі ліквідації попередній склад суду зобов'язаний знищити всю секретну документацію і жорсткі диски.

— Чим настрашить ліквідація Верховного суду України? Під час ліквідації знищується, наприклад, жорсткий диск Верховного суду та інші секретні матеріали, які мають термін зберігання 3–5 років. Ми їх не можемо передати новому Верховному суду, щоб він користувався, — сказав Гуменюк.

Він також повідомив, що 13 суддів, які не пройшли до нового Верховного суду, не вважають себе звільненими і продовжують виконувати свої обов'язки у суді.

Нагадаємо, 11 листопада судді оновленого Верховного суду України склали присягу. У церемонії взяв участь президент України Петро Порошенко.

QHA