СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю Алуштинський міський суд в Криму оголосив вирок у справі "депутата Алуштинської міськради" Павла Степанченка, редактора видання "Твоя Газета" Олексія Назімова і оператора Андрія Облезова, яких звинувачують у вимаганні грошей у партії "Єдина Росія" "за непублікації наклепів".

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

Назімова засудили до 4 років і 7 місяців колонії загального режиму, Степанченка — до 3 років 9 місяців, Облезова — до 3 років умовно з випробувальним терміном 2 роки.

— Зараховується строк перебування під вартою з 5 жовтня 2016 року через розрахунок один день за півтора. Тобто, Степанченко залишилося відбути 7 місяців, Назімову — півтора роки, — написав він.

 

Відзначимо, обвинувачення просило для Степанченка 5 років позбавлення волі, для Назімова — 6, а для Облезова — 4 роки умовно.

Назімов, Степанченко і Облезов свою провину не визнають.

Назімов зазначив, що усі критичні матеріали у виданні на адресу "влади" міста грунтувалися на скаргах громадян. Він стверджує, що не вимагав грошей з представників партії "Єдина Росія".

"Суддя" Світлана Ващенко заявила, що "злочин стосується питань власності й політичним бути не може".

 

Нагадаємо, Назімова і Степанченка затримали 4 жовтня 2016 року. Їх підозрювали у комерційному підкупі й посередництві. Слідство звинуватило Назімова у здирництві. Після цього у відношенні до них порушили кримінальну справу.

Раніше Назімова звинувачували за ч. 7 ст. 205 (комерційний підкуп, пов'язаний з предметом вимагання предмета підкупу) КК Росії, а Степанченка — за ч. 2 ст. 204.1 (посередництво у комерційному підкупі, вчинене групою осіб за попередньою змовою).

Пізніше справу перекваліфікували за ст. 163 (вимагання) Кримінального кодексу Росії.

Раніше координатор громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева заявила, що підрахувати точну кількість українських політв'язнів у Криму не вдається. За її словами, наприклад, Степанченко і Назімов не проходять у більшості списків правозахисників як в'язні совісті, хоча їх затримали за політичними мотивами.

QHA