СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя сьогодні, 5 жовтня, продовжив термін тримання під вартою фігурантам Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Серверу Мустафаєву і Едему Смаілову.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Кримські татари залишаться у СІЗО до 9 грудня 2018 року.

Таким чином, "суд" відхилив клопотання їхніх адвокатів на зміну запобіжного заходу на домашній арешт.

Під час судового засідання Едем Смаілов заявив, що за п'ять місяців його перебування у СІЗО, слідство не знайшло аргументів і доказів його провини.

Сервер Мустафаєв заявив, що під час ознайомлення з матеріалами справи не виявив доказів своєї провини. За словами Мустафаєва, відвідування судових засідань проти кримських татар і обшуки, які проводяться силовиками, не є мотивом для обвинувачення його у тероризмі.

 

QHA повідомляло, що 21 травня у Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едему Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не пустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова. Після цього кримських татар затримали. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір".

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

QHA