КІРОВСЬКЕ (QHA) -

В анексованому Криму "апеляційний суд" залишив чинним рішення першої судової інстанції у справі Зареми Куламетової, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Таким чином, кримську татарку примушують виплатити штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і зобов'язують до примусових робіт.

На суді кримська татарка виступила з останнім словом. У залі "суду" були присутні тільки 5 чоловік, так званий «потерпілий» там не був. Під час судового засідання була перерва на 10 хвилин.

Раніше повідомлялося, що "Кіровський районний суд" визнав винною Зарему Куламетову в "образі представника влади".

Куламетову визнали винною за статтею 319 КК РФ — "образа представника влади." Суд призначив їй 250 годин примусових робіт і виплату компенсації у розмірі 20 тисяч рублів.

Як заявляв адвокат Зареми Куламетової Еміль Курбедінов, слідство без проведення експертизи трактувало слова Куламетової як образливі.

За його словами, прокуратура не довела провини його підзахисної на законній підставі, через що Курбедінов попросив "суд" виправдати його підзахисну.

Нагадаємо, 22 січня в будинок Зареми Куламетової увірвалися співробітники поліції й почали вимагати пояснень у зв'язку із нібито скаргою, яка надійшла на неї, про образу "начальника МВС Росії у Кіровському районі". Самої скарги у них не виявилося, тому Зарема Куламетова відмовилася спілкуватися, і силовики змушені були піти ні з чим. Але вже 5 лютого Зарему Куламетову викликали до Кіровського райвідділку поліції. Цього разу їй повідомили, що вона підозрюється в образі співробітника поліції. Вона нібито образила поліцейського, "погрожуючи його життю та здоров'ю", у день затримання її сина Гірая Куламетова.

QHA