ПРАГА (QHA) -

Україна не торгує своєю свободою і ніколи не погодиться з окупацією Криму, заявив на мітингу біля посольства РФ у Празі лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, українці відстоюватиме незалежність, цілісність своєї держави та її звільнення до останнього сантиметра території.

Джемілєв відповів на слова чеського президента, що Києву потрібно попросити у РФ компенсацію за окупацію Криму.

— Є у вас люди, які говорять, що потрібно погодитися з окупацією, що потрібно просто попросити у Росії гроші за окупацію і погодитися з окупантами. Ви, напевно, зрозуміли про кого я говорю — це ваш президент Земан. Він сказав, що ми маємо попросити у Путіна, щоб він нам знизив трохи ціну за газ і трошки заплатив, і на цьому можна забути про окупацію Криму. Так ось я хочу сказати: "Пане Земан, Україна не та країна, яка торгує своєю свободою і батьківщиною. Ми будемо відстоювати незалежність і цілісність нашої держави і звільнення до останнього сантиметра своєї території, — заявив Джемілєв.

За словами лідера кримськотатарського народу, Київ вдячний за позицію чеського керівництва, яке підтримує територіальну цілісність України, не визнає окупацію Криму, підтримує санкції Європейського союзу проти країни-окупанта.

Він додав, що в окупованому Криму встановлено режим, "який набагато гірше радянського тоталітарного режиму — це бандитський режим".

— Знову корінний народ витісняється зі своєї батьківщини, і знову з Російської Федерації завозять на нашу землю своїх громадян. Минають десятиліття і століття, змінюються різні системи, але загарбницькі, злочинні апетити в цій країні залишаються, — підкреслив він.

Політик нагадав, що 50 років тому він разом з такими видатними особистостями як Павло Литвинов, Тетяна Баєва та іншими, вийшов на Красну площу і підняв гасло "Геть окупацію, руки геть від Чехословаччини!".

Він нагадав, що після окупації Чехословаччини була війна в Афганістані, потім у Чечні, потім, у 2008 році, захоплення території Грузії, а у 2014 році — захоплення частини території України.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан, виступаючи на Парламентській асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, заявив, що втрата Україною Криму — це «завершена справа», і запропонував узаконити її, заплативши Україні компенсацію «або у фінансовій формі, або нафтою і газом».

При цьому Сенат Чехії засудив заяву президента Чехії і звинуватив Земана у спробі легітимізувати агресію Росії проти України.

QHA