КИЇВ (QHA) -

 

Засудженого в окупованому Криму українця, фігуранта так званої справи "українських диверсантів" Євгена Панова сьогодні вранці, 9 жовтня, етапували із Сімферопольського СІЗО до Москви.

Про це повідомив у своєму Facebook брат Панова Ігор Котелянець.

За його словами, Євгена Панова, швидше за все, помістять у СІЗО Лефортово. Зараз він тимчасово перебуває у Краснодарі.

— Везуть, тому що 25 жовтня у Москві має відбутися засідання апеляційного суду, де прокурор наполягатиме на збільшенні терміну ув'язнення до десяти з половиною років, — зазначив Котелянець.

 

Журналіст Антон Наумлюк у своєму Facebook підтвердив, що Євгена Панова етапували до Москви.

 

QHA писало, що прокурор у рамках справи «українських диверсантів» просить збільшити термін Панову до 10,5 років. Брат політв'язня Ігор Котелянець заявив, що Панов морально готовий до етапування в РФ і вважає, що найближчим часом обмінів ув'язненими між Україною та Росією не буде.

У серпні 2016 року ФСБ Росії заявила про затримання в Криму "українських диверсантів", серед яких були Євген Панов і Андрій Захтєй. Затриманих звинуватили у тому, що вони планували теракти на туристичних об'єктах півострова. Деякий час їх утримували в СІЗО Лефортово, після чого перевели до Сімферопольського ізолятора.

13 липня, так званий "Верховний суд Криму" засудив Євгена Панова до 8 років колонії суворого режиму.

Ігор Котелянець заявив, що обвинувачення проти Євгена Панова будувалося на свідченнях секретних свідків. Він зазначив, що у справі проти Євгена Панова немає жодного доказу, а співробітники ФСБ погрожували йому ще більшим терміном.

QHA