КИЇВ (QHA) -

Україна має вимагати від міжнародних партнерів на будь-яких двосторонніх перемовинах з президентом Росії Володимиром Путіним порушувати питання незаконних дій росіян в окупованому Криму. Спроби уникнути обговорення цього питання розв'язують РФ руки для подальших репресій проти українських громадян в Криму. Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції, передає кореспондент QHA

— Один з чинників, який розв'язує руки Путіну, — це уникнення на останніх зустрічах з ним теми Криму, репресій проти кримських татар і надання таким чином подальших індульгенцій Путіну на репресії щодо громадян України, які перебувають в окупованому Криму. Українській державі треба дуже уважно проаналізувати свої відносини з Німеччиною і Францією у контексті послідовності примусу Росії до виконання міжнародного права. Під час проведення будь-яких подальших перемовин із залученням Путіна, який, на нашу думку, є нелегітимно обраним, ми вважаємо, що ці тенденції, зокрема невключення до порядку денного обговорення з Путіним репресій щодо кримських татар, сприяють нарощуванню репресій з боку РФ проти українських громадян в Криму, — сказав він.

Чубаров ще раз підкреслив, що будь-яка підготовка до перемовин з Путіним без актуалізації питань повернення Криму і припинення репресій стимулює главу Кремля до посилення таких репресій.

Він звернув увагу, що посилення репресій і спроба дискредитації представницького органу кримських татар з боку ФСБ відбувається на тлі зустрічей Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка відбулася 18 травня, і запланованої на 24 травня зустріччю Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Раніше Чубаров заявив, що Росія намагається представити Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією, щоб не виконувати рішення Міжнародного суду ООН і не скасовувати заборону діяльності Меджлісу.

QHA