НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні, скликаному з ініціативи Росії, відхилила резолюцію РФ про засудження ударів США  та їхніх союзників по Сирії.

За проект проголосували три країни, включаючи Росію. Проти — вісім країн, ще чотири утрималися від голосування.

Посол США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що Росія відповідальна за те, що покривала злочини сирійського режиму, який використав хімічну зброю проти мирного населення.

Вона зазначила, що Росія шість разів ветувала усі зусилля міжнародного співтовариства ухвалити резолюцію проти сирійського режиму.

Хейлі нагадала, що Сирія зобов'язалася знищити усі запаси хімзброї, причому під гарантії президента РФ Володимира Путіна.

— Росія використовувала право вето, а Сирія — зарин. Ми не можемо байдуже спостерігати, як Росія порушує міжнародні угоди, — заявила вона.

Представник США при ООН підкреслила, що якщо сирійський режим знову спробує застосувати хімзброю, то США вже знаходяться у повній боєготовності.

У свою чергу, постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив, що спільна операція США, Великобританії і Франції — «хуліганство у міжнародних відносинах».

— Ми з повагою ставимося до права кожної держави шанувати свій основний закон, але у Вашингтоні саме час вже вивчити, що міжнародний кодекс поведінки, який стосується застосування сили, регулюється Статутом Об'єднаних Націй, — сказав він.

QHA повідомляло, що Україна висловила солідарність зі США, Великобританією і Францією, які рано вранці 14 квітня завдали ракетних ударів по Сирії.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов назвав справедливим покаранням ракетні удари по Сирії. Турчинов зазначив, що сирійському лідеру не допомогла військова підтримка Росії.

Раніше повідомлялося, що посол Росії у США Анатолій Антонов пов'язав бомбардування Сирії західними країнами з особистою образою президента РФ Володимира Путіна.

Джерело: Голос Америки

QHA