КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада сьогодні, 20 червня, направила на розгляд до Конституційного суду України законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

За це рішення проголосував 321 парламентарій, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Документ наділяє парламент повноваженнями визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

У документі наголошується, що голова української держави є гарантом реалізації стратегічного курсу країни на повноправне членство України в ЄС і НАТО.

Передбачається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі й НАТО.

 

Нагадаємо, під час виступу на засіданні у Верховній Раді з щорічним посланням Президент України Петро Порошенко запропонував прибрати з Конституції норму, яка дозволяє базування Чорноморського флоту в Україні. Президент зазначив, що після того, як Україна поверне Крим, російської бази у Севастополі не буде.

QHA