КИЇВ (QHA) -

11 жовтня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону щодо продовження терміну дії угоди між Україною та Нідерландами про захист розслідування катастрофи малазійського «Боїнга», збитого над Донбасом влітку 2014 року.

Заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця закликав український парламент підтримати законопроект президента про продовження угоді з розслідування катастрофи «Боїнга» до 1 серпня 2017 року, повідомляє кореспондент QHA.

— Уряд Нідерландів покриє всі витрати з розслідування катастрофи, і фінансове забезпечення свого персоналу і комісії в цілому. Прошу вас підтримати пропозицію президента.

Нардеп від «Самопомочі» Олена Сотник також закликала підтримати законопроект про продовження розслідування.

Росія весь час заперечує, що має відношення до катастрофи «Боїнга». Ми маємо встановити справедливість, тому просимо вас підтримати прийняття даної угоди.

Нагадаємо, «Боїнг-777» авіакомпанії MalaysiaAirlines, який прямував рейсом МН-17 Амстердам (Нідерланди) Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебувало 298 осіб, всі вони загинули.

Створена міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євросоюзу, 28 вересня 2016 року в Нідерландах представила результати кримінального розслідування причин катастрофи рейсу МН-17.

Група JIT прийшла до висновку, що авіалайнер рейсу МН17 був збитий ракетою серії 9M38, запущених із самохідної вогневої установки BUK-TELAR з поля в районі селища Первомайського. Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів. В ході розслідування встановили, що установка BUK-TELAR була доправлена ​​в Україну з Російської Федерациии і знову повернута на її територію після того, як була використана для атаки на авіалайнер рейсу МН17.

QHA