КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада у другому читанні підтримала президентський законопроект «Про національну безпеку України». Голосування відбулося сьогодні, 21 червня.

За це рішення проголосувало 248 народних депутатів. Верховна Рада розглянула 428 поправок до законопроекту.

Згідно з документом, скасовується дія трьох законів: «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави», «Про організацію оборонного планування». Документ об'єднує три закони.

Так, у документі вказується, що цивільних осіб будуть призначати на посаду міністра оборони і його заступників з 1 січня 2019 року. Також йдеться про необхідність розділити посади начальника Генштабу і головнокомандувача СБУ. Наразі ці посади обіймає Віктор Муженко.

У законі пропонується скоротити декілька пріоритетних національних інтересів, таких як гарантування прав і свобод людини і громадянина, забезпечення розвитку і функціонування української мови і захист мов нацменшин, розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу народу.

Спікер ВР Андей Парубій заявив, що цей документ важливий для боротьби з російською агресією, реформи сектору безпеки і є кроком України на шляху до НАТО.

У свою чергу, секретар комітету Іван Винник додав, що ВР не врахувала п'ять поправок, необхідних для адаптації закону до вимог НАТО.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко подав на розгляд до Верховної Ради проект закону «Про національну безпеку України» 28 лютого.

Мета проекту закону — визначення механізмів управління в сфері національної безпеки і оборони, вдосконалення структури і складу сектора безпеки і оборони, системи управління, координації і взаємодії його органів, введення комплексного підходу до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

QHA