КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні підтримала ініціативу президента Петра Порошенка про створення в Україні помісної церкви, повідомляється на Twitter-сторінці українського парламенту.

Проект постанови № 8284 щодо підтримки звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні був схвалений 268 голосами.

— Рада підтримала 268 голосами проект постанови про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні №8284, — йдеться у повідомленні Верховної Ради.

Президент України подякував парламентаріям за підтримку.

Тим часом проти ухвалення постанови проголосували 33 члени фракції Опоблоку, 2 з фракції "Відродження" та один позафракційний (Анатолій Денисенко, колишній член Партії регіонів).

QHA писало, що президент України Петро Порошенко виступає у Верховній Раді з приводу єдиної помісної церкви. Глава держави підкреслив, що автокефалію надають більшою мірою країні, а не церкві.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він планує звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос по автокефалії Православної церкви в Україні. Окрім цього, Порошенко зазначив, що має намір просити Верховну Раду підтримати створення помісної церкви в Україні.

Відзначимо, що статус помісної церкви передбачає її адміністративну незалежність від інших помісних церков. Автокефальна православна церква — це помісний інститут церкви, із закріпленою за ним канонічною територією, на якій не мають діяти інші помісні церкви.

QHA