КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада України сьогодні, 4 жовтня, продовжила дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" до 31 грудня 2019 року.

"За" президентський законопроект №9153 проголосувало 245 нардепів з 365 зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до закону тимчасово, з дня набрання чинності з урахуванням положень закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей" на термін до 31 грудня 2019 року включно запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, до яких відносяться райони, міста, селища, села, які визначаються рішенням Верховної Ради.

Терористичні угруповання «ЛНР» і «ДНР» визнаються окупаційними адміністраціями Росії. Україна не визнає документи, видані окупаційною адміністрацією, окрім свідоцтв про народження і смерті.

Закон набуває чинності від дня його опублікування.

 

Раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу в інтересах України. За його словами, відмова від продовження дії закону вплинула би на західні країни, які могли б отримати аргументи для зняття санкцій з РФ.

QHA