КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада сьогодні, 6 листопада, підтримала проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Документ підтримали 259 народних депутатів.

— Метою тимчасової слідчої комісії є перевірка відомостей та з'ясування стану розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, — сказано в проекті постанови.

Так, в комісію увійде 19 осіб. Повідомляється, що головою комісії оберуть позафракційного нардепа Борислава Березу, заступником голови комісії призначать Сергія Алексєєва (фракція «БПП»).

Крім цього, до складу комісії від "БПП" увійшли Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа-Масі Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький, від "Народного фронту" — Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко, від "Опозиційного блоку" — Юрій Павленко, Дмитро Шпенов, від "Самопомочі" — Олена Сотник, від "Батьківщини" — Ігор Луценко, від "Відродження" — Андрій Шипко, від "Волі народу" — Євген Рибчинський, від "Радикальної партії Олега Ляшка" — Ігор Мосійчук, позафракційні -— Ірина Геращенко та Остап Єднак.

 


Правозахисники закликали парламент створити ТСК, яка взяла б під свій контроль розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк. Як зазначила правозахисниця Тетяна Печончик, «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» саботували створення ТСК.

73 громадські організації зажадали відставки генпрокурора України Юрія Луценка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також керівництва херсонської поліції через неефектівність розслідування нападу на Гандзюк.

Генпрокурор Юрій Луценко, звітуючи у Верховній Раді стосовно розслідування нападу на активістку, заявив, що подав заяву про відставку. Він пояснив це рішення "двовладдям в країні, коли правову систему знищують навіть за розкриті злочини". За словами Луценка, заяву до кінця тижня повинні розглянути Президент і парламент.

4 листопада Катерина Гандзюк померла в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб після численних операцій.


31 липня Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою, в результаті чого вона отримала хімічні опіки і частково втратила зір.

 


 


Джерело: РБК-Украина

 

QHA