КИЇВ (QHA) -

Народні депутати проголосували за постанову № 5048 «Про внесення зміни до пункту 3 Постанови Верховної Ради України «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності і безпеки держави», передає кореспондент QHA.

Постановою виключено абзац п'ятий підпункту 6 пункту 3, згідно з яким Кабінету Міністрів України рекомендувалося вжити негайних заходів щодо підвищення мотивації до проходження військової служби шляхом установки на особливий період розміру грошового забезпечення військовослужбовців строкової служби на рівні відповідної категорії військовослужбовців контрактної служби.

Згідно з підпунктом 8 пункту 7 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 (введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744), військовослужбовці строкової військової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції не залучаються.

— Захист Вітчизни — це обов'язок кожного громадянина України, який не повинен купуватися ні за гроші, ні за будь-які інші преференції. У цей час кожен наш громадянин повинен бути готовий до захисту Батьківщини. Не можна прирівняти контрактників до тих військових, які проходять строкову службу. Зекономлені кошти ми повинні відправити на збільшення зарплат тим, хто на передовій. Також необхідно виключити зі списку обслуговуючий персонал, який не перебуває в АТО, ні на службі — це кочегари, санітарки. Заощаджені гроші ми також повинні відправити на зміцнення обороноздатності, — сказав під час виступу нардеп Олег Барна.

За зміни до постанов проголосувало 235 народних депутатів.

QHA