КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у Верховній Раді України розпочалося обговорення законопроекту про деокупацію Донбасу №7163.

Документ вніс на обговорення спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Законопроект прямо називає РФ країною-окупантом.

Тим часом за дотриманням громадського порядку стежать понад 3800 правоохоронців структурних підрозділів столичної поліції та бійців Національної гвардії України, які перебувають біля Верховної Ради.

Там же перебувають протестувальники, що вийшли на акцію "Стоп-реванш". Між протестувальниками та правоохоронцями відбулися зіткнення через те, що учасники мітингу намагалися підпалити шини і при цьому не підпускали пожежників.

Зазначимо, що, за словами заступника голови Верховної Ради Оксана Сироід, законопроект про реінтеграцію Донбасу передбачає можливість відновлення торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донбасу.

Нагадаємо, аналітик громадської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу наділяє президента повноваженнями, які не передбачені Конституцією України. Так, йдеться про надання президенту повноти повноважень з управління ЗСУ, Нацгвардією та іншими силовиками. За його словами, у тому випадку, якщо законопроект буде оскаржуватися різними політичними сторонами, його ефект пропаде, так як документ буде поставлений під сумнів.

QHA