КИЇВ (QHA) -

Завтра Верховна Рада розпочне свою сесію з розгляду проекту постанови щодо скасування ухваленого раніше закону про забезпечення суверенітету України на Донбасі. Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради.

— Перед тим як перейти до порядку денного я буду ініціювати, щоб ми розглянули постанову щодо відхилення закону про деокупацію, який був заблокований відповідною постановою народних депутатів. Це займе небагато часу. Але я вважаю, що ця позиція політична і правильна, щоб ми відхилили цю постанову і, таким чином, відкрили можливості для підписання закону, — заявив він.

Нагадаємо, раніше заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь заявив, що Закон про реінтеграцію Донбасу змінить матрицю врегулювання конфлікту на користь України і саме тому Росія вдається до тиску на Захід та Україну, щоб не допустити його ухвалення.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що ухвалення Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу є "підготовкою до нової війни" і "загрожує небезпечною ескалацією". У російському відомстві вважають, що схваливши закон, Україна "законодавчо підтвердила лінію на вирішення проблеми Донбасу силовим шляхом".

QHA повідомляло, що 18 січня Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію Донбасу, в якому Росію визнали країною-окупантом. «За» проголосували 280 народних депутатів.

QHA