КИЇВ (QHA) -

На поточному пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про скасування е-декларування для громадських активістів.

Згідно з порядком денним на 3 квітня, опублікованому на сайті Ради, депутати голосуватимуть за законопроекти про пенсії для військових пенсіонерів, відстрочку терміну подачі е-декларацій для антикорупційних активістів і скасування цьоого зобов'язання.

На 4 і 5 квітня у парламенті запланували ратифікацію угод з Польщею і Румунією про військове співробітництво, розгляд законопроектів щодо захисту житлових прав студентів і підвищення спортивної майстерності молоді, а також питання парламентської реформи, нацбезпеки та оборони.

Нагадаємо, що громадські активісти неодноразово говорили про те, що декларування для організацій — порушення демократичних свобод і спроба переслідування. У березні Верховна Рада намагалася скасувати цю норму, але для ухвалення рішення в депутатів не вистачило голосів. Через це з критикою української влади виступив єврокомісар, який зазначив, що Київ відходить від європейських прагнень.

Джерело: ВРУ

QHA