КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада сьогодні, 2 жовтня, підтримала проект постанови проти спроб керівництва Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) повернути Росії повноваження шляхом внесення зміни до регламенту ПАРЄ на вимогу РФ. Відповідний документ опублікували на сайті парламенту.

— Підготовка рішення щодо зміни правил процедури Асамблеї в частині скасування можливостей для оскарження повноважень національних делегацій по суті або істотного ускладнення порядку такого оскарження є політично мотивованим і має на меті забезпечити безперешкодне повернення до ПАРЄ делегації РФ на тлі категоричної відмови цієї держави від виконання законних вимог Асамблеї, пов'язаних з порушенням Росією Статуту Ради Європи і добровільно взятих на себе у рамках членства в Раді Європи обов'язків, зобов'язань і підтримки російськими парламентаріями агресивної політики керівництва Російської Федерації, — йдеться у постанові.

У документі повідомляється, що РФ не показала прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ і вирішила бойкотувати діяльність Асамблеї. Протягом 2016 – 2018 рр. Росія відмовлялася від діалогу і вдавалася до політичного та фінансового шантажу ПАРЄ.

Співавтори документа — голова постійної делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко, заступник голови ВР Оксана Сироїд, заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, голова комітету ВР із закордонних справ Ганна Гопко, голова фракції «Радикальна партія» Олег Ляшко.

 

Раніше парламент Литви спеціальною резолюцією закликав ПАРЄ не відновлювати права російської делегації в Асамблеї. За ухвалення резолюції проголосували 77 членів Сейму, при цьому жоден з депутатів не виступив проти. Таким чином, литовські депутати закликали ПАРЄ не приймати запропоновані Росією правила і процедурні зміни, які дозволяють відновити її права без виконання рішень Асамблеї.

Нагадаємо, ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу у зв'язку із анексією Криму в 2014 році.

QHA