КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада сьогодні, 22 листопада, ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз".

Це рішення підтримали 236 депутатів.

Представник президента у парламенті Ірина Луценко заявила, що відновлення діяльності "Чорноморнафтогазу" сприятиме посиленню енергетичної безпеки України, особливо у Херсонській області.

— Законопроект встановлює, що на період тимчасової окупації України "Чорноморнафтогаз" відкриває поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків щодо забезпечення виробничої діяльності, діяльності із захисту майнових прав у судах, а також погашення заборгованості перед кредиторами, — зазначила Луценко.

 

За її словами, такий рахунок відкриють в уповноваженому банку, визначеному Кабміном за пропозицією "Нафтогазу".

Луценко нагадала, що до анексії Криму підприємство було одним з найбільших у паливно-енергетичному комплексі. Близько 2 мільярдів кубометрів газу добували на шельфі Чорного і Азовського морів. Однак після анексії, акціонерне товариство "Чорноморнафтогазу" втратило доступ до більшості родовищ і видобувних активів.

— 13 березня цього року парламент ухвалив закон № 2320, спрямований на збереження Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз", завдяки чому не допущено банкрутство цього товариства, а також продовжено дію спецдозволів "Чорноморнафтогазу" на користування надрами, які є складовою доказової бази у міжнародних судах проти Росії. У той же час, вказаний закон не забезпечив відновлення діяльності товариства, оскільки призупинення виконавчих проваджень, яке їм пропонувалося, суперечило Конституції України.

 

За словами Луценко, сьогодні практично немає можливостей, щоб забезпечити нормальну роботу підприємства.

— Окрім цього, надзвичайно складно організувати видобуток природного газу, оскільки постачальники товарів, робіт і послуг відмовляються співпрацювати з підприємством, у якого немає чинного рахунку. З огляду на зазначене, під загрозою знаходиться своєчасне і безперебійне газопостачання Генічеського району Херсонської області.

 

"Чорноморнафтогаз" входить до складу НАК "Нафтогаз України" і спеціалізується на розвідці й видобутку нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів. Наразі товариство зареєстровано у Києві, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації. На балансі компанії перебувають 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових.

 

У квітні керівництво Державної служби геології і надр України автоматично продовжило компанії "Чорноморнафтогаз" 19 спеціальних дозволів на користування надрами анексованого Криму.

За словами голови правління "Чорноморнафтогазу" Світлани Нєжнової, через окупацію Криму і вкрай критичний господарський стан підприємства, компанія не змогла вчасно продовжити спецдозволу і здійснити рентну плату.

 

Джерело: Укринформ

QHA