КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект щодо запобігання смертності на дорогах. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Так, законопроект підтримало 240 народних депутатів.

— Показник смертності на дорогах в Україні — 106 осіб на 1 млн населення — майже вдвічі випереджає середній показник країн Європейського Союзу і показники усіх країн ЄС. У таких країнах, як Швеція і Великобританія, смертність на дорогах у три рази менше, ніж у нас, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

В Україні щодня в аваріях гине від 10 і більше осіб, ще понад 100 отримують травми різного ступеня тяжкості. При цьому, 37% ДТП трапляються за участю водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до законопроекту, до Кримінального кодексу України внесуть низку змін, які стосуються покарання за вчинення правопорушення.

Кримінальний кодекс доповнять статтею 286-1. Порушення правил дорожнього руху водієм у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого або тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, будуть каратися позбавленням волі на строк від 8 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 років.

Також у ч. 2 ст. 286-1 буде вказано, що якщо особа, позбавлена ​​права керувати транспортним засобом за правопорушення, вказане у частині 1 цієї статті, керувала транспортним засобом — передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

Нагадаємо, за добу 16 січня в Україні сталася 921 ДТП, у результаті чого загинуло 12 осіб. Ще 86 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості. Найбільша кількість аварій сталася у Київській області.

QHA