КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект закону України "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України", в якому передбачається нове військове вітання "Слава Україні" — "Героям слава".

За цей законопроект проголосувало 283 народних депутата.

У документі також передбачається порядок Ритуалу підняття Державного прапора України та зміни форми звернення військовослужбовців: "товариш" пропонується замінити на "пан".

Як заявив перший заступник Міністра оборони Іван Руснак, питання про введення нового вітання "обговорювалося у військових колективах і отримало беззастережну підтримку серед військовослужбовців і учасників АТО (ООС)".

За словами нардепа Івана Винника, норми, визначені у законі, поширяться й на інші військові формування, у тому числі — на Національну гвардію, Службу безпеки України. За його словами, Національна поліція регулюється окремими постановами уряду, тому до другого читання пропонується дати визначення, які дозволять використовувати там такі ж вітання. Термін підготовки законопроекту до другого читання скорочений до 10 днів.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект, згідно з яким військове вітання у Збройних силах України (ЗСУ) радянського зразка «Здравствуйте, товарищи!» і «Здравия желаем!» замінять на «Слава Україні» — «Героям слава».

Джерело: УНІАН

QHA