КИЇВ (QHA) -

 

Сьогодні, 8 листопада, депутати Верховної Ради підтримали законопроект, який передбачає зниження вартості розмитнення в Україні автомобілів на європейській реєстрації (т.зв. "евробляхі").

За законопроект №8487 проголосували 250 народних депутатів.


У порівнянні з першим читанням головною зміною законопроекту є встановлення термінів пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну.

Крім ставок акцизу, які були затверджені в першому читанні, закон пропонує надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу закону в силу. Всі сплачені за цей період податки повинні надійти до Пенсійного фонду.

Прийнятий закон змінює ставки акцизного податку: для автомобілів з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Йдеться про базові ставки, до яких застосовуються коефіцієнти. Сам розмір акцизного податку, що підлягає сплаті, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік автомобіля


Законопроект також встановлює додаткові умови тимчасового ввезення та транзиту авто:

• громадяни України зможуть ввозити авто на іноземних номерах в режимі транзиту або тимчасового ввезення, тільки якщо перебувають на консульському обліку і проживають за межами України;
• авто особистого користування в режимі транзиту може перебувати в Україні лише з метою переміщення через митну територію країни;
• тимчасове ввезення іноземцем більш ніж одного особистого авто дозволяється при наявності грошового забезпечення (дорівнює вартості розмитнення авто);
• тимчасове ввезення авто комерційного призначення при виконанні зобов'язань за трудовими договорами дозволяється на строк до 10 діб з грошовим забезпеченням;
• особисті авто, які ввозяться в Україну більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації;
• автомобіль в режимі транзиту або тимчасового ввезення можна розукомплектувати або передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

заборонено використовувати таке авто у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, в таксі.

За порушення останніх двох правил передбачений штраф — 34 тис грн. У законі також прописані такі штрафи за порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України:

• за перевищення на добу — 170 гривень;
• більше одної і до 10 діб — 3,4 тисячі гривень;
• на 10 діб — 8,5 тисяч гривень;
• від 20 до 30 діб — 85 тисяч гривень;
• більше 30 діб, а також в разі втрати або розукомплектації автомобіля — 170 тис. Гривень або конфіскація авто за рішенням суду.

 


Нагадаємо, в травні цього року президент України Петро Порошенко прийняв рішення спростити ввезення в країну імпортних автомобілів.

Зокрема, він підписав закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам при їх ввезенні в Україну.

 


Джерело: rada.gov.ua

QHA