КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 11 липня, у Верховній Раді розглядали питання про зняття недоторканності з низки депутатів. У підсумку, депутати дозволили притягнути до кримінальної відповідальності нардепів Борислава Розенблата, Максима Полякова та Олеся Довгого.

Про результати голосування Ради повідомляється на сайті ВРУ.

Так, Верховна Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Народного фронту» Євгена Дейдея, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

«За» проголосували 192 народних депутати. Таким чином, подання вважається відхиленим.

За даними ГПУ, в період з 18 грудня 2014 року до 26 грудня 2016 року Євген Дейдей придбав у спільну сумісну власність із дружиною офіційно підтверджених активів на суму 6 133 690.95 грн., що більш ніж у 4,2 рази перевищує сукупний дохід подружжя.

Однак Рада зняла недоторканність з народного депутата від групи «Воля народу» Олеся Довгого для проведення слідчих дій. Таке рішення підтримали 251 народних депутата.

Довгого підозрюють у дерибані землі на Жуковому острові у Києві, що завдало шкоди у 82 млн грн.

Довгому загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років, з штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також Верховна Рада не дозволила залучати до кримінальної відповідальності народного депутата від «Радикальної партії Ляшка» Андрія Лозового.

За відповідне рішення проголосували 177 народних депутатів. Таким чином Лозовий досі є недоторканним.

Зазначимо також, що Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Максима Полякова та Борислава Розенблата. Дані рішення отримали 250 і 296 голосів народних депутатів відповідно.

Генеральна прокуратура ще у травні підготувала подання на притягнення до відповідальності Лозового («Радикальна партія») за підозрою в незаконному збагаченні і ухилі від сплати податків (ст. 212, 368 шт 2 КК), але 1 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала генпрокурору доопрацьоване подання.

За словами керівника САП Назара Холодницького, народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков вносили за хабарі зміни до законодавства з видобутку бурштину. Вони отримували грошові кошти від представника підприємства-нерезидента України, який вийшов на депутатів для налагодження видобутку бурштину, причому запропонувавши змінити Податковий і Митний кодекси.

За вигоду Розенблат і Поляков внесли правки до законопроектів. Це провокує зменшення ренти за видобуток бурштину. За ці зміни вони отримали $ 15 тис.

Нагадаємо, 21 червня генеральний прокурор Юрій Луценко підписував і вносив до парламенту подання на п'ятьох нардепів, а саме — члена фракції «Блок Петра Порошенка» Борислава Розенблата, члена групи «Воля народу» Олеся Довгого, члена фракції «Радикальної партії» Андрія Лозового, а також членів «Народного фронту» Максима Полякова та Євгена Дейдея.

Зняття недоторканності з депутатів і притягнення їх до відповідальності ініціювали Національне антикорупційне бюро та Генпрокуратура.

ФОТО: УП

QHA