НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Посли країн — членів Ради Безпеки ООН закликали сторони конфлікту на Донбасі до негайного припинення вогню та виконання Мінських угод.

Представник Франції у Радбезі ООН Франсуа Делатра наголосив, що Мінські угоди лишаються єдиним шляхом мирного вирішення конфлікту. Його підтримали посли Великобританії, США, Італії, Китаю та ряду інших країн.

Відповідальність за продовження цього конфлікту лежить на Росії і сепаратистах, яких вона підтримує, заявив посол Великобританії в ООН Метью Рікрофт.

Також Рікрофт додав, що санкції проти РФ не можна знімати до повного виконання Москвою Мінських угод і повернення Криму під контроль України.

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі зажадала від Росії негайно припинити ескалацію насильства.

— США продовжують засуджувати і закликають негайно припинити російську окупацію Криму. Крим є частиною України. Наші санкції, пов'язані з Кримом, діятимуть, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні,  заявила вона.

У свою чергу, представник Росії в ООН Віталій Чуркін поклав відповідальність за ескалацію конфлікту на українську сторону, яка, за його словами, «намагається домогтися військового вирішення конфлікту». За словами представника Росії, Мінські угоди не виконує саме українська сторона.

Суть того, що відбувається, цілком очевидна: Київ намагається скористатися спровокованими ним самим бойовими зіткненнями як приводом для повної відмови від виконання Мінських угод, висловився Чуркін.

Як повідомляло QHA, глава комітету з питань збройних сил сенату США Джон Маккейн у своєму листі до президента Трампа просить надати Україні летальне озброєння для допомоги у захисті її території від «подальших порушень з боку Росії та сепаратистів».

ФОТО: інтернет

QHA