НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Рада Безпеки ООН не підтримала російський варіант резолюції щодо хімічних атак у Сирії.

Глава Ради безпеки і постійний представник Перу при ООН зазначив, що за російський варіант проголосувало шість членів Ради і сім — проти, ще двоє утрималися від голосування.

Глава делегації РФ при ООН Василь Небензя заявив, що в російському варіанті дотримані усі вимоги з приводу проведення незалежного розслідування в Сирії.

У свою чергу представник США при ООН Ніккі Хейлі відзначила різницю між американською і російською резолюціями.

— По-перше, РФ намагається забезпечити собі можливість затверджувати слідчих, які мають виконувати цю місію. По-друге, Росія вимагає, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча б щось із цього відповідає розумінню незалежного і неупередженого розслідування?, — сказала вона.

Раніше Росія заблокувала проект резолюції США про створення нового механізму розслідувань хіматак у Сирії. За цей проект проголосували 12 членів Ради, проти — Росія і Болівія, а Китай утримався.

Співавторами проекту виступили Канада, Франція, Нідерланди, Перу, Польща, Великобританія, Швеція і Туреччина.

У проекті США сказано, що після вивчення доповіді нової незалежної місії (UNIMI), Радбез має заявити про порушення резолюції 2118 (про встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю Сирії та її знищення), а також вжити заходів відповідно до глави VII Статуту ООН.

— Наша пропозиція засуджує хімічні атаки. Документ містить вимоги негайно забезпечити гуманітарний доступ до людей у місті Дума, заклик до сторін забезпечити максимальну співпрацю з розслідуванням, а також створити механізм розслідування щодо встановлення відповідальних, — додала Ніккі Хейлі.

У свою чергу Василь Небензя заявив, що «Росія не може підтримати американський проект».

Відзначимо, для того, щоб проект резолюції був ухвалений, його мають підтримати не менше 9 членів Радбезу ООН, при цьому жоден з постійних членів Ради (Великобританія, Китай, Росія, США і Франція) не має голосувати проти.

QHA повідомляло, що в адміністрації президента США Дональда Трампа обговорять введення нових санкцій проти Росії за хімічну атаку в Сирії.

США також розглядають варіант міжнародної військової відповіді на хімічні атаки у місті Дума (Сирія). Так, удари можуть нанести по авіабазі сирійських військово-повітряних сил в Дуймарі та аеродрому Хмеймім.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута у результаті отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждало понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутій з гелікоптера.

QHA