ЛОНДОН (QHA) -

Татарський активіст Рафіс Кашапов попросив політичний притулок у Великобританії.

Він зазначив, що з адвокатами та членами президії Всетатарського громадського центру радився з приводу того, яку країну обрати для політичного притулку. Серед країн такі, як США, Франція, Німеччина і Канада.

— Усі казали, що я мушу просити притулок у Великобританії. Це найвідоміша своєю демократією країна. Тут я зможу більш потужно вести свою суспільно-політичну діяльність і допомагати тюркомовним і фіно-угорським народам.

Після отримання статусу політичного біженця, Кашапов планує зустрітися з представниками Поволжя та Уралу і звернутися до них по допомогу.

— Представники колишніх союзних республік, які живуть в зарубіжних країнах, на гроші Кремля і «Газпрому» звеличують Російську імперію — мені це не подобається. Ці люди танцюють під дудку Володимира Путіна. Вони зобов'язані вести культурну та суспільно-політичну діяльність! Якщо я найближчим часом отримаю статус політичного біженця, якщо мені допоможуть, я планую поїхати у США, Канаду, Туреччину, Німеччину, Францію, Польщу і Болгарію, щоб зустрітися з представниками діаспор.

Татарський активіст підкреслив, що статус політичного біженця можна отримати протягом півроку.

Кашапов пояснив, що вирішив залишити Україну через те, що Великобританії має більший вплив у світі.

— В Україні владні та громадські структури не мають такого впливу в світовому масштабі на відміну від Великобританії. Через Англію я можу вести роботу не тільки у цій країні, але й в інших західних державах, щоб захищати права не тільки регіонів Ідель-Уралу — утискаються права усіх народів Росії, тих же опозиціонерів.

QHA повідомляло, що Рафіс Кашапов, який став першим засудженим за статтею про заклики до порушення територіальної цілісності Росії (280.1 КК), вийшов на свободу.

Кашапов був головою відділення Всетатарського громадського центру в Набережних Челнах, який був визнаний екстремістським. Татарський громадський діяч був заарештований у грудні 2014 року.

15 вересня 2015 року в Набережних Челнах відбулося судове засідання у справі громадського активіста, голови Татарського громадського центру Рафіса Кашапова. Суд засудив активіста до 3 років арешту в колонії загального режиму за заклики до сепаратизму, публічні заклики до розпалювання ненависті й ворожнечі за національною ознакою. Окрім того, після відбуття основного покарання йому заборонено користуватися соціальними мережами протягом двох років. Кашапов свою провину не визнав.

За його словами, він усього лише критикував Путіна за приєднання Криму до РФ і вважав, що можливе перебування російських військ на Донбасі призведе до великої війни.

Брат-близнюк Рафіса — Нафіс Кашапов довгий час проживав в Україні, відомий своєю проукраїнською позицією. Після еміграції до Польщі Нафіс Кашапов проводив декілька акцій на підтримку України, бійців АТО.

Джерело: Idel.Реалії

QHA