КИЇВ (QHA) -

Плани РФ розгорнути на території анексованого Криму зенітно-ракетний комплекс С-400 становлять небезпеку для всієї Європи.

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко (фракція "Самопоміч").

За її словами, у зв'язку з міллітарістскімі діями Росії США і країни Європейського союзу повинні відреагувати на загрозу, що надходить з Кремля.

— Насправді це глобальна проблема — те, що Росія з моменту вторгнення до Криму і його окупації намагається мілітаризувати півострів, розмістити там ядерну зброю і фактично створює небезпеку для всього Чорноморського регіону та країн-сусідів, — сказала вона.

Гопко відзначила, що самостійно, без "трансатлантичних зусиль" Україна не зможе протидіяти планам РФ.

Нагадаємо, раніше представник Міністерства оборони України Олексій Чорнобай заявив, що ніякої загрози Криму з боку України не існує, тим більше, що Крим — українська територія.

За його словами, Росія маніпулює інформацією і свідомістю, заявляючи, що з боку України існує загроза жителям Криму і на тлі цього нарощує своє озброєння на анексованій території, зокрема, ракетні комплекси С-400.

QHA повідомляло, що два дивізіони зенітних ракетних систем С-400 будуть використовуватися окупаційним російськими військами в окупованому Криму у перші дні 2018 року. Генерал-лейтенант країни-окупанта Віктор Севостьянов уточнив, що дивізіони вже знаходяться на території тимчасово окупованого півострова.

ЗРС дальньої дії С-400 "Тріумф" розробки і виробництва АТ "Концерн ВКО "Алмаз-Антей" призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів боротьби.

Система здатна на дальності до 400 км знищувати аеродинамічні цілі, а також на дальності до 60 км — балістичні цілі, що летять зі швидкостями до 4,8 км/с на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів.

Джерело: 112 канал

QHA