ТЕГЕРАН (QHA) -

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеі висунув країнам ЄС умови, за яких Іран продовжить дотримуватися ядерної угоди. Про це він повідомив у Twitter.

За його словами, європейські країни мають купувати іранську нафту, а європейські банки співпрацювати з Ісламською Республікою. Також Іран наполягає на тому, що Європа має надати гарантії, що не буде піднімати питання про ракетну програму Ірану і не стане втручатися у внутрішню політику республіки.

Він додав, що якщо Сполучені Штати завдадуть шкоди збуту іранської нафти, європейські держави мають відшкодувати збитки.

— Європа мають протистояти будь-яким санкціям щодо Ісламської Республіки і твердо протистояти санкціям США щодо Ірану, — йдеться у повідомленні.

Окрім того, Європа має ухвалити резолюцію про засудження США за порушення умов ядерної угоди з Іраном. Хаменеі підкреслив, що Іран не має наміру починати конфлікт з Німеччиною, Францією і Великобританією, однак країни ЄС мають надати докази, що працюють над ядерною угодою.

— Якщо європейці не зважаться відповісти на наші вимоги, то Іран залишає за собою право відновити ядерну діяльність, — заявив іранський лідер.

Нагадаємо, раніше США розширили персональні санкції проти Ірану. Про це заявили у прес-службі американського Міністерства фінансів.

QHA